Stepa deja un tā vēsture


Stepa deja … tap dance-deja, kas Amerikā, kokvilnas plantācijās, palīdzēja afrikāņu vergiem sazināties vienam ar otru, lai brīdinātu par vergturu tuvošanos… Deja, kas padarīja ritmiskus, jautrus un romantiskus 60./70./80. gadu mūziklus… Deja, kas dzīvo joprojām mūsu sirdīs un stepa dejas skolā Top Tap Company.

Stepa deja veidojusies daudz, dažādu kultūru ietekmē. Tomēr par tās dzimteni uzskatāma Amerika, kur šī deja sākotnēji “piederēja” ievestajiem afrikāņu vergiem. Kad vergturi atklāja, ka viņu padotie spēj sazināties no visai liela attāluma izmantojot bungu un citu sitamo instrumentu ritmu, viņiem šos instrumentus aizliedza. Kā alternatīvu ievestie afrikāņi izsita šos pašus ritmus ar kājām un rokām.

Ar laiku šīs afroamerikāņu izveidotās ritmiskās deju soļu kombinācijas, nonākot saskarē ar citu kultūru līdzīgām dejām (Spāņu flamenko, īru un britu tautas dejām, indiešu un dažādu pagānu kultūras rituālu dejām), izveidojās par atsevišķu dejas virzienu.

Termins Tap Dance pirmo reizi parādās 1928. gadā. Metāla bleķīši pirmo reizi tika izmantoti pirms termina ieviešanas 1910. gadā. Par modernās stepa dejas aizsākumu uzskatāmi 1900 līdz 1920 gadi. Ar Vodeviļas šovu ēras beigām dejotāji attīstīja jaunus šīs dejas stilus, populāras kļuva dejotāju grupas ar savu akrobātiku un nereti satīrisko dejas stilu.
1930. gados steps iekļāva arvien vairāk ātras, asākas, zibenīgākas un negaidītākas kombinācijas (Flash tap), kuras parasti izpildīja numura finālā. Kā arī pievienoja arvien sarežģītākus akrobātikas elementus (Aerobatic Tap).

TURPINĀJUMS NĀKOŠAJĀ LAPĀ!

Lapas: 1 2



Vai šis atrisināja tavu problēmu?